اصلاح سازه ریلی فولاد خراسان

منتخب‌سردبیر

اصلاح سازه ریلی فولاد خراسان

به گزارش روزگارمعدن، پروژه اصلاح مسیر ریلی مجتمع و رفع کاستی‌های ایجاد شده در فرآیند باسکول واگن ها، توسط کارکنان فنی و پیمانکاران داخلی فولاد خراسان، با موفقیت اجرا شد. سرپرست حمل نقل ریلی شرکت در تشریح این خبر افزود: فولاد خراسان با بهره‌مندی از ۲۷ کیلومتر خط ریلی اختصاصی و ۲ دیزل مانوری، از امکان تخلیه مکانیزه مواد اولیه (کنسانتره و گندله) از طریق واگن برگردان و دو سکوی تخلیه برخوردار است. در سال گذشته، قریب به یک میلیون تن مواد اولیه و یا محصولات شرکت به واسطه بیش از ۱۳ هزار واگن، از این طریق ترابری شده است.

به گفته خورشید، اجرای این پروژه اصلاحی که یکی از برنامه‌های پیش‌بینی شده ی فولاد خراسان در تابستان امسال بود، با هدف رفع مشکلاتی از قبیل نشست نامتقارن خطوط راه آهن در «سطح آرامش»ِ قبل از باسکول دینامیک، که در سال‌های گذشته ایجاد شده بود، اصلاح مسیر و جلوگیری از بروز سانحه در هنگام حرکت لکوموتیو و واگن‌ها در مسیر باسکول و همچنین رفع خطای باسکول دینامیک اجرا شد. خورشید با بیان این که این مشکل باعث شده بود واگن‌های ورودی پس از مشاهده خطای باسکول، ناگزیر از برگشت به باسکول باشند که این امر، افزایش مانورها و استهلاک خطوط را در بر داشت، گفت: برای ایجاد کمترین مشکل در فرآیند توزین واگن ها، برنامه‌ریزی جهت انجام تعمیرات در زمان کمترین ترافیک واگنها انجام شود. این درحالی بود که از طریق خطوط ریلی در سال ۹۹ تعداد ۱۱۵۸۵ واگن در حدود ۷۵۰ هزار تن مواد اولیه به فولاد خراسان وارد و در قالب ۲۰۱۲ واگن در حدود ۱۳۰ هزار تن محصولات از فولاد خراسان از طریق ریلی حمل شده بود.

محروقی، سرپرست واحد تعمیرات ساختمان و ماشین‌آلات مجتمع نیز درباره پروژه اصلاح خط ریلی شرکت، گفت: جمع آوری ریل‌های نصب شده بر روی سازه بتنی، تخریب سازه بتنی، حفر ۵ حلقه چاه به منظور اجرای شمع اصطکاکی و همچنین آرماتور بندی و نصب شاخک فلزی روی تراورس بتنی جهت ثابت شدن تراورس داخل بتن، از مراحل اصلی این تعمیر بود که با عملیات بتن ریزی و سپس نصب ریل بر روی سازه و تنظیمات نهایی انجام شد. رضا قربانی مدیر پشتیبانی فنی، انرژِی و سیالات با بیان این که عملیات تست و راه‌اندازی مجدد با موفقیت و در دوره زمانی مشخص شده بدون تاخیر انجام گرفت، افزود: از تمام همکارانی که در انجام این پروژه همکاری کردند از جمله مدیر و همکاران واحد حراست و مدیر دفتر فنی و برنامه‌ریزی، همکاران واحد خدمات فنی و پشتیبانی، مدیریت و همکاران واحد اتوماسیون، پیمانکار نگهداری و تعمیرات خطوط راه آهن، واحدهای توزین، نقشه برداری و… باید تشکر و قدردانی کنیم.

استفاده از حمل‌ونقل ریلی می‌تواند با کاهش هزینه‌های عملیاتی، سودآوری و توان صادراتی شرکت‌های فولادی را افزایش دهد. گفتنی است نزدیک بودن به مراکز عرضه سنگ آهن از جمله سنگان خواف و اتصال به خطوط ریلی از مزیت‌های فولاد خراسان به بازارهای تهیه مواد اولیه است و از سوی دیگر دوری به بنادر ارسال کالا از طریق خطوط دریایی به بازارهای هدف نیاز فولاد خراسان را به حمل‌ونقل ریلی را دو چندان کرده است.

منبع: روزگار معدن