تعمیرات فولاد مبارکه در خط ورق گالوانیزه و رنگی

تعمیرات فولاد مبارکه در خط ورق گالوانیزه و رنگی

سرپرست تعمیرات واحد ورق گالوانیزه و رنگی از انجام موفقیت آمیز تعمیرات برنامه ریزی شده سالانه خط گالوانیزه و خط ورق رنگی در آذر سال جاری خبر داد. به گزارش روابط عمومی شرکت فولاد مبارکه، افشین نادری مهر با اعلام این مطلب، اظهار کرد: با حمایت معاونت بهره برداری، مدیر ناحیه نورد سرد، مدیران خطوط پوشش دار و سرد، تعمیرات مرکزی، مرکز تعمیرات نسوز و تعمیرگاه مرکزی، دفتر فنی تعمیرات، بازرسی فنی و آزمایشگاه اتوماسیون و ابزار دقیق، تعمیرات ۸ روزه واحد گالوانیزه و ۱۰ روزه خط ورق رنگی با آماده سازی ها و هماهنگی های لازم و با انجام حدود ۲۶ هزار نفر ساعت فعالیت تعمیراتی، با نظم و انضباط و با کیفیت انجام شد.

نادری مهر درباره انجام فعالیت های اجرایی در این شات دان، به بهینه سازی ماشین خشک کن محلول کروماته خط رنگی به وسیله مادون قرمز اشاره کرد که به دلیل حرارت زیاد این منطقه به شدت تخریب شده بود و در این شات دان با فولاد استیل بازسازی کامل شد. از جمله فعالیت های دیگر به تعویض ۱۰۱ غلتک در خط گالوانیزه و تعویض ۲۲ غلتک در خط ورق رنگی، تعویض ۲۸ رادیانت تیوب و سرویس تعداد ۴۰ مشعل کوره و بازدید چرخ دنده های بیش از ۴۰ عدد گریبکس و کوپلینگ دنده ای می توان اشاره کرد. سرپرست تعمیرات واحد ورق گالوانیزه و رنگی در ادامه به فعالیت های انجا م شده در این شات دان اشاره کرد و گفت: پروژه تعویض اتوماسیون کوره خط گالوانیزه یکی از این فعالیت ها است.

این پروژه قسمتی از پروژه کلان تعویض اتوماسیون گالوانیزه است که در شات دان سال آینده به همراه پروژه REVAMP گالوانیزه انجام می شود. اتوماسیون کوره گالوانیزه از نوع Free lance ۲۰۰۰ شرکت ABB بود که به دلیل از رده تولید خارج شدن قطعات کنترلی آن و همچنین قدیمی و پایین بودن سرعت شبکه آن با اعتماد و اتکا به دانش و تخصص شرکت های داخلی اقدام به تعویض اتوماسیون کوره به نوع S۷ ۱۵۰۰-Tiaportal شرکت siemens کردیم. وی افزود: تمام عملیات طراحی و ساخت تابلو های برق و اتوماسیون و همچنین برنامه نویسی PLC و مانیتورینگ آن توسط شرکت ایریسا انجام شد.

وی دومین پروژه را نصب و راه اندازی جرثقیل ۲۵ تنی شماره ۴۸ معرفی کرد و افزود: این جرثقیل با توجه به مشکلات موجود در جرثقیل های ۴۳ و ۴۴ گالوانیزه و رنگی و نداشتن قدرت تخلیه در خط گالوانیزه و بسته بندی و ارسال کلاف و شارژ کلاف در خط رنگی درخواست شد که توسط شرکت جرثقیل پولاد ساخته و نصب و راه اندازی شد. پروژه برق رسانی اضطراری به کولینگ تاور گالوانیزه سومین پروژه اجرایی در این شات دان بود که نادری مهر به آن اشاره کرد و گفت: به دلیل اهمیت کولینگ تاور برای خنک کاری رادیاتور های کوره گالوانیزه و همچنین تمام رادیاتور های خنک کننده سیستم های هیدرولیک و آب دمین گالوانیزه و رنگی و همچنین خطوطی که این تجهیز به آن ها سرویس می دهد، از جمله اسکین پاس، خطوط نهایی، کارگاه غلتک و... و خساراتی که قطع شدن برق کولینگ تاور برای خطوط ایجاد می کرد، طی پروژه ای اقدام به کابل کشی و برق رسانی اضطراری به این تجهیز کردیم.

در این پروژه یک تابلوی ATS نصب و راه اندازی شد که هم از برق نرمال و هم اضطراری تغذیه می شود. سرپرست تعمیرات واحد ورق گالوانیزه و رنگی در ادامه چهارمین پروژه را ساخت و نصب اتاقک اعمال فیلم معرفی و خاطرنشان کرد: قبلا محصول خط ورق رنگی برای مصارف ساختمانی بود. با توجه به تحریم های ظالمانه و نیاز مبرم شرکت های تولیدکننده لوازم خانگی به ورق رنگی مورد استفاده در لوازم خانگی، فولاد مبارکه اقدام به تولید محصول ورق رنگی لوازم خانگی کرد. برای تولید محصول ورق رنگی لوازم خانگی پس از اعمال رنگ روی ورق، برای جلوگیری از آسیب دیدن رنگ یک لایه فیلم از جنس پلی اتیلن روی ورق اعمال می شود.

در زمستان با توجه به سرد بودن محیط اعمال فیلم، فیلم اعمال شده مشکلاتی برای کیفیت محصول ایجاد می کرد که با ایجاد اتاقک فیلم و ایجاد محیطی با دمای مناسب مشکل برطرف شد. پروژه نصب و راه اندازی باسکول ۳۵ تنی کلاف از دیگر پروژه های انجام شده در این شات دان بود که سرپرست تعمیرات واحد ورق گالوانیزه و رنگی از آن یاد کرد و گفت: باسکول ۳۵ تنی کلاف در مسیر سدل های ماشین حمل کلاف در خروجی رنگی نصب و راه اندازی شد که این باسکول از نوع TM کویل ورق است. این نوع باسکول دارای دو عدد پلتفرم کاملا مجزا از هم است که در وسط خط به جای سدل های موجود نصب شد و نیاز به اتصال دو پلتفرم از بالا یا پایین نیست؛ به همین دلیل قابلیت نصب روی انواع خطوط و محل ها را دارد که با همت شرکت توزین سپاهان و با دقت بالا انجام شد.

وی پروژه ششم را پروژه نصب دو دستگاه تمیزکننده غلتک روی رول های ماشین های بریدل نام برد که در آن به ایمنی فعالیت تمیزکاری رول ها کمک فراوانی می کند و بدون نزدیک شدن اپراتور به این غلتک های در حال حرکت که جزو فعالیت های پر ریسک واحد بود، فعالیت تمیزکاری به وسیله این دستگاه ها انجام می شود. نادری مهر پروژه دیگر را تعویض کابین های جرثقیل های شماره ۴۳ و ۴۴ و ۴۷ معرفی کرد و افزود: طی ۲ ماه گذشته نصب کابین های جدید برای جرثقیل های ۴۳ و ۴۴ و ۴۷ با عنوان پروژه تعویض کابین های جرثقیل های شماره ۴۳ و ۴۴ و ۴۷ آغاز شده بود.

در این شات دان رفع نواقص این پروژه به صورت کامل انجام شد و در مدار بهره برداری قرار گرفت. وی پروژه لوله کشی و نصب و راه اندازی ۲ عدد کنتور ۸ اینچ بخار و ۲ عدد کنتور ۴ اینچ آب دمین را هشتمین پروژه اجراشده در این شات دان معرفی و خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه کنتور های موجود فقط مصرف انرژی کل ناحیه نورد سرد را اندازه گیری می کرد و در ناحیه نورد سرد تقسیم سیالات در خطوط به صورت محاسباتی صورت می گرفت و مصرف واقعی خطوط قابل اندازه گیری نبود، برای اندازه گیری مصرف سیالات بخار و آب دمین خطوط گالوانیزه و رنگی به صورت مجزا، در این شات دان لوله کشی و نصب و راه اندازی ۲ عدد کنتور ۸ اینچ بخار و ۲ عدد کنتور ۴ اینچ آب دمین برای گالوانیزه و ورق رنگی صورت پذیرفت که این فعالیت در کنترل مصرف حامل های انرژی کمک قابل توجهی خواهد کرد.

وی در پایان از حمایت های مدیریت ناحیه نورد سرد و مدیریت خطوط پوشش دار، ریاست واحد گالوانیزه و رنگی و تلاش کارکنان واحد گالوانیزه و رنگی و همکاری واحد های ایمنی فنی ناحیه نورد سرد، ایمنی مرکز، دفتر فنی تعمیرات، تعمیرات مرکزی، بازرسی فنی، تعمیرگاه مرکزی و بازرسی فنی و واحد حمل و نقل و ترابری سبک و شرکت های ایریسا، برق آرا، جرثقیل پولاد و ایران کارت و ضیافت سبز، رهاب گستر، نوید نور که در تحقق این مهم ایفای نقش کردند، تشکر و قدردانی کرد.

منبع: صمت