سبز شدن بازار سرمایه در دومین روز معاملاتی هفته

منتخب‌سردبیر

سبز شدن بازار سرمایه در دومین روز معاملاتی هفته

معاملات امروز بازار سرمایه به گونه ای رقم خورد که شاخص کل از همان ابتدا روی ریل صعودی قرار گرفته بود و تا پایان معاملات هم به همین روند ادامه داد. به نظر می رسد افزایش نرخ دلار در روز های گذشته و همچنین، افت سهم ها در هفته گذشته، باعث رشد تقاضا در بازار شده است. به گفته کارشناسان بازار سرمایه، رشد امروز به دلیل رشد قیمت سهم های گروه پالایشی ها بوده است. به هر حال، شاخص کل تا پایان معاملات امروز، ۸ هزار و ۴۸۶ واحد رشد کرد و به نقطه یک میلیون و ۳۴۳ هزار و ۲۵۲ واحدی رسید.

شاخص کل هم وزن نیز با افزایش ۴۳۰ واحدی، به ۳۶۳ هزار و ۳۴۸ واحد رسید و شاخص فلزات اساسی نیز با افزایش تقاضای سهام این گروه، ۷ هزار و ۷۶۶ واحد رشد کرد و رقم یک میلیون و ۷۷ هزار و ۵۳۴ واحد را نشان داد. در روز جاری، نماد های «شبندر»، «بوعلی»، «شستا»، «برکت»، «فولاد»، «شپنا» و «کدما» نسبت به دیگر نماد ها تراکنش بیشتری داشتند، اما نماد های «فولاد»، «شبندر»، «وغدیر»، «تاپیکو»، «شپنا»، «نوری» و «کگل» بیشترین تأثیر را در روند شاخص کل داشتند. گروه های شیمیایی، فلزات اساسی و خودرو هم برترین گروه های صنعت بودند.

نماد های فولادی هم در معاملات امروز توانستند روند خوبی را پیش بگیرند و در این میان، نماد های «فجر»، «فسبزوار» و «فولاد» بیشترین رشد را داشتند. در گروه کانه فلزی، نماد «کچاد» به صورت متعادل معامله شد، اما «کگل» افت قیمت را تجربه کرد. نماد «ذوب» در معاملات بازار فرابورس، خوب جلو رفت و سبز بسته شد.

منبع: فولادبان