سبز شدن نمودار بورس در آخرین روز هفته

منتخب‌سردبیر

سبز شدن نمودار بورس در آخرین روز هفته

در دقایق ابتدایی معاملات امروز بازار با رنگ سبز کار خود را آغاز کرد این روند در ادامه ضعیف تر شد اما بازار قرمز رنگ نشد و معاملات آخرین روز هفته صعودی به اتمام رسیدند. در حالیکه امروز شیمیایی ها و فلزات اساسی با روند صعودی همراه بودند اما خودرویی ها همچنان با فشار فروش دسته و پنجه نرم میکردند.روند این هفته بازار سرمایه هم مانند هفته های گذشته بود که در طول هفته روند نزولی طی میشود و در روز آخر هفته از این فشار کمی کاسته میشود. کارشناسان بازار سرمایه، پایین بودن ارزش معاملات را اصلی ترین دلیل منفی بودن این روز های بورس میدانند.

همچنین کارشناسان مصوبه جدید سازمان بورس مبنی بر الزام شرکت های تولیدی به افشای جزئیات هزینه انرژی را به دلیل باز تر شدن دید تحلیل گران و خریداران، به نفع بازار سرمایه میدانند. در معاملات روز جاری، شاخص کل بازار سرمایه یک هزار و ۴۲۱ واحد افزایش داشت و در ارتفاع یک میلیون و ۲۹۳ هزار و ۲۶۰ واحد ایستاد. شاخص کل هم وزن امروز با افت ۹۶۱ واحدی، به ۳۴۴ هزار و ۵۰۵ واحد رسید. شاخص فلزات اساسی که امروز در مثبت ماندن شاخص کل تاثیر داشت، رشد ۵ هزار و ۲۵۳ واحدی را پشت سر گذاشت و روی نقطه یک میلیون و ۴۲ هزار و ۳۳۶ واحدی ایستاد.

امروز، نماد های «داسوه»، «شفن»، «واعتبار»، «شلعاب»، «بالبر»، «شگل» و «غدام» بیشترین افزایش قیمت را داشتند. نمادهای «خودرو» و «مبین» بیشترین اثر منفی و نماد های «میدکو»، «فملی»، «شفن» و «کچاد» بیشترین اثر مثبت را روی شاخص کل گذاشتند. با وجود روند مثبت شاخص فلزات اساسی اما امروز ۹ نماد در این گروه قرمز رنگ بودند. نماد های «کویر»، «فجر» و «فنورد» بیشترین افت قیمت را داشتند.

منبع: فولادبان